Ciekawe zabawki dla chłopców

Chłopcy najczęściej uwielbiają bawić się samochodami. Z tego powodu prawie każdy chłopak ma w swoim pokoju sporą kolekcję autek. Nie ułatwia to sprawy, jeśli chodzi o wybór prezenty, ponieważ nie wiadomo co kupić dziecku, nie chcąc dokładać kolejnych samochodzików. Jakie zabawki dla chłopców są interesujące?

Zabawki dla małych piratów

Samochodziki to nie jedyne maszyny, jakimi interesują się chłopcy. Poza samolotami, helikopterami, dźwigami, koparkami, traktorami istnieją jeszcze inne zabawki dla chłopców, takie jak np. statki. Ciekawą propozycją dla młodszych dzieci jest statek firmy Dumel, który w zestawie  posiada piratów oraz zwierzątka. Po naciśnięciu odpowiednich przycisków można usłyszeć muzykę, pirackie przyśpiewki lub teksty wypowiadane przez piratów. Maluchom może spodobać się także arka ze zwierzętami, choć nie jest piracka, to również jest interaktywna. Starszym chłopcom przypaść do gustu powinien statek piracki od firmy Imaginext. Mieszkają na nim piraci, jest możliwość strzelania kulami z armaty oraz strzałami. Statek ma wiele skrytek, które pociecha może stopniowo odkrywać. Interesującą funkcją jest także łapanie szczękami rekina po naciśnięciu odpowiedniego guzika.

Klocki jako zabawki dla chłopców

Wielu jest inżynierów płci męskiej. Jeśli marzymy o tym, by nasz synek również został jednym z nich, idealnym pomysłem będzie zaproponowanie mu zabawy klockami. Budowanie z klocków rozwija wyobraźnię przestrzenną oraz ćwiczy ręce. Jest też treningiem cierpliwości. Poszczególne klocki da się wykorzystać do nauki rachowania oraz rozróżniania nazw kolorów. Najpopularniejsze Zabawki dla chłopców (gorący produkt) wśród klocków to lego, cobi, playmobil.

Zabawki małego piłkarza

Niemal każdy chłopiec w dzieciństwie marzy o karierze piłkarza. By dziecko mogło choć przez chwilę poczuć się jak mistrz, warto podarować mu nie tylko piłkę, ale i bramki. Taki zestaw można przenosić, co pozwala stworzyć boisko w dowolnym miejscu, np. na podwórku.  Zabawka ta nie tylko zachęci pociechę do aktywności fizycznej, ale może pomóc w nawiązywaniu relacji przyjacielskich z innymi dziećmi zaproszonymi do gry.

Tagged , , , ,